Paslanmaz Çelik Modüler Su Deposu

modüler su deposu onarımı

Paslanmaz Çelik Su ve Sıvı Depoları

Paslanmaz Çelik su depoları uzun zamandır piyasada bulunmaktadır ve bunun birçok nedeni vardır. Paslanmaz çeliğin bir çok tipi olmakla beraber su ve sıvı depolamada genellikle 304 ve 316 kalite paslanmaz çelikler kullanılmaktadır. Depolar kaynaklı olarak imal edilebildiği gibi aynı zamanda modüler olarak da üretilebilmektedirler.

316 kalite paslanmaz çelikler %18 nikel içermektedir.304 kalite paslanmaz çelikler ise %10 nikel içermektedir. Yüksek nikel 316 kalite paslanmaz çelik depoları 304 kalite paslanmaz çeliklere göre korozyon ve paslanmaya karşı daha dayanıklı bir hale getirmektedir.

Her şeyden önce çelik kökenli malzemeler mukavemet ,darbe dayanımı, esneklik (kırılmama),UV dayanımı ve içerisinde herhangi bir alg(yosun) üremesine izin vermedikleri için eşsizdirler.

Dayanıklılık : Paslanmaz çelik su depoları en zorlu ortamlarda,  muazzam güçleri nedeniyle idealdir. Mukavemet ve dayanıklılık anlamında en üst sırada bulunmaktadır.

Korozyon dayanımı : 304 ve 316 kalite paslanmaz çelikten doğru üretim yöntemleri ile üretilmiş su ve sıvı depolama tanklarında her hangi bir paslanma ve korozyon sorunu olmaz.
Sismik dayanıklılık :Su depolarının oturduğu zeminde oluşabilecek ufak çaplı sismik hareketlerden etkilenmezler.

Tamirat ve bakım : Paslanmaz çelik kolay tedarik edilebilir ve kaynak işlemi yapılabilir olması sayesinde oluşabilecek sorunlar karşısında GRP, kompozit, plastik, gibi su depolarına karşı çok üstün bir malzemedir. Buna karşılık diğer ürünlerde oluşacak sorunlar karşısında üretici fabrikalar devreye girecek sorunlu bölge için parçalar gönderilecek veya komple deştirmek gibi çok zor önlemler ile sorun giderilmeye çalışılacaktır. Bu da hızla ilerleyen projeniz için hem maddi hem de iş gücü kaybına sebebiyet verecektir.

Depo içerisine ışık girişi: Çelik kökenli depolar içerisine herhangi bir ışık almaz ve bu sebeple alg veya yosun oluşumu olmaz.

Instagram